Karel Santral Yönlendirme İptali

(Lütfen okuyunuz! Çağrı merkezimiz, burada yazılı olan bilgiler dışında telefonda DESTEK SAĞLAMAZ! Telefon numaralarımız sadece servis kayıt işlemi içindir. Dilerseniz ücretli servis çağırabilirsiniz.)

Karel santralin cep telefonuna nasıl yönlendirileceğini bir önceki yazımızda belirtmiştik. Peki Karel santral cep telefonu yönlendirmesini nasıl iptal edeceğiz? Bu yazımızda çok basit 1-2 tuşlama ile Karel santral yönlendirme iptal kodu ile gerçekleştirebileceksiniz. Hem görsel hemde video içerik ile iptal yöntemini görebilir ve izleyebilirsiniz. Bu yöntem Karel MS26, Karel Ms38, Karel Ms48 Telefon santrallarının hepsinde işe yarar.

Nasıl Yaparım?

Öncelikle santralinizin ana telefonunun başına geçin ve tüm hatlarınızın santralinizde çalışır durumda olduğundan emin olun. Daha sonra tüm dış hatlarınızdan çıkış yaparak iptali işlemini gerçekleştireceksiniz.

Santraldan Hat Almayı Unutmayın!

Örneğin santralinizda 4 adet telekom hattınız bulunuyor. Bunların hepsini yönledirmek istediğinizde mutlaka bu hatların portundan çıkış yaparak(hat alarak) yönlendirme iptal işlemini yapmanız gerekir. 701 santralinizin 1. hat portunu, 702-703-704 sırasıyla 2., 3., 4. hat portlarını temsil eder. Örneğin;

701'den hat aldınız ve çevir sesini duydunuz. Daha sonra #21# tuşlamanız durumunda yönlendirme iptal sesi duyacaksınız. İşlemler arasında telefonunuzu kapatıp açmayı unutmayın! Hat aldığınızda meşgul sesi geliyorsa diğer porta geçiniz, hat almaya çalıştığınız portta hat bağlantısı yok demektir.

 • 701 #21#
 • 702 #21#
 • 703 #21#
 • 704 #21#

 • Karel Santral Cep Telefonuna Yönlendirme İptali Videosu

  Videoyu buraya tıklayarak Youtube'da izleyebilirsiniz.


  karel santral cep telefonu yönlendirme iptali

  Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Hat almayı unutmayın. Santraldan hat almadığınız takdirde iptal işlemini yapamazsınız!
 • Onay sesini duymadan hattı kapatmayın!