Karel Santrali Cep Telefonuna Yönlendirme

Karel santral cep telefonuna nasıl yönlendirilir? Bu blog makalemizde Karel santralinizin cep telefonuna nasıl yönlendirileceği hakkında pratik bilgiler ve yapılması gerekenler ile ilgili detayları hem görsel hemde video içerik ile paylaşacağız. Bu yöntem Karel MS26, Karel Ms38, Karel Ms48 Telefon santrallarının hepsinde çalışmaktadır.

Karel santrali cep telefonuna yönlendirmek şüphesiz bazı zamanlarda, özellikle şu günlerde içinde bulunduğumuz Covid-19 salgını karantina süresince ihtiyaç haline gelmiştir. Bir çok Karel kullanıcısı santral yönlendirmesinin nasıl yapılacağı ile alakalı bilgi almak için firmamıza ulaşmıştır. Bu makalemizde en kısa ve en kolay yöntem ile Karel santralinizi cep telefonunuza yönlendireceksiniz ve dilediğiniz zaman iptal edebileceksiniz. Resmi tatillerde, bayramlarda ve olağan dışı durumlarda ofisinizden uzakta olduğunuzda santralizi cep telefonunuza tek kodla yönlendireceksiniz.

Nasıl Yaparım?

Öncelikle santralinizin ana telefonunun başına geçin ve tüm hatlarınızın santralinizde çalışır olduğundan emin olun! Şayet telekom hattınız santralde çalışmıyor ise yönlendirme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştiremezsiniz. Yazımızı sonuna kadar dikkatli bir şekilde okuyup verilen kodları başarılı bir şekilde girerseniz Karel santrali cep telefonuna yönlendirme işlemini kolaylık ile gerçekleştireceksiniz.

Hat Almayı Unutmayın!

Örneğin santralinizde 4 adet telekom hattınız bulunuyor. Bunların hepsini yönledirmek istediğinizde mutlaka bu hatların portundan çıkış yaparak(hat alarak) yönlendirme işlemini yapmanız gerekir. 701 santralinizin 1. hat portunu, 702-703-704 sırasıyla 2., 3., 4. hat portlarını temsil eder. Örneğin;

701'den hat aldınız ve çevir sesini duydunuz. Daha sonra *21* CEPNUMARANIZ # tuşlamanız durumunda yönlendirme onay sesi duyacaksınız. İşlemler arasında telefonunuzu kapatıp açmayı unutmayın!

 • 701 *21* CEPNUMARANIZ #
 • 702 *21* CEPNUMARANIZ #
 • 703 *21* CEPNUMARANIZ #
 • 704 *21* CEPNUMARANIZ #

 • Karel Santrali Cep Telefonuna Yönlendirme Videosu

  karel santrali cep telefonuna yönlendirme

  Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Eğer 701 veya diğer portlardan hat aldığınızda meşgul sesi duyuyorsanız santralinizin o portunda telekom hattı mevcut değildir. Diğer portlara geçip yönlendirme işlemine devam etmelisiniz. Hatlarınız diğer portlarda bağlı olabilir.
 • Yönlendirme onay sesi seri şekilde ilerleyen dıt sesidir. Bu sesi duymadıysanız yönlendirme işlemini başarıyla bitirememişsiniz demektir. Tane tane tuşlama yaparak işlemi tekrar gerçekleştirin.
 • Telekom yönlendirmesi ücretlidir. Bu yönlendirme işleminden sonra her arama geldiğinde arama tarifenizden faturalandırılırsınız. Dakika paketleri yönlendirmeye dahil değildir. O yüzden dakika ücreti üzerinden faturanıza yansıyacaktır.
 • Tüm işlemleri denemenize rağmen yönlendirme işlemini yapamadıysanız. Türk Telekom çağrı merkezini arayarak hatlarınızın cep telefonuna yönlendirilmesini isteyebilirsiniz. Fakat çağrı merkezlerine bağlanmak ülkemizde çok zor olduğundan bu işlemi gerçekleştirebilmeniz epey uzun sürecektir.