Karel Telefon Aktarma

(Lütfen okuyunuz! Çağrı merkezimiz, burada yazılı olan bilgiler dışında telefonda DESTEK SAĞLAMAZ! Telefon numaralarımız sadece servis kayıt işlemi içindir. Dilerseniz ücretli servis çağırabilirsiniz.)

Karel santral ürünlerinde, bir çok kapasite mevcuttur. Ofisiniz içerisinde diğer oda ve departmanlara telefon aktarmak santralın en önemli görevidir. Bu yazımızda Karel santralda gelen çağrılarınızı başka bir aboneye nasıl aktaracağınızı göstereceğiz. Hangi durumlarda aktarma yapamaz veya hangi arızalar mevcut olduğunda santral aktarmanız gerçekleşmez bu makalede görebilirsiniz. Karel telefon aktarma, dahili telefon aktarma, ofis telefonu aktarma işlemi tüm Karel Santral modellerinde çalışır ve pasif özelliktir. Herhangi bir ayar girmenize veya programlamaya gerek yoktur.

Karel Telefon Nasıl Aktarılır?

İç hat yönlendirme işlemi için; Dışarıdan çağrı geldiğinde, telefonunuzu cevapladıktan sonra görüşme esnasında # tuşuna veya (Flash) tuşuna veya mevcut ise HOLD tuşuna basmanız gerekir. Daha sonra hangi dahili numaraya aktarmak istiyorsanız o dahili numarayı tuşlayın. Karşı taraf telefonu cevapladıktan ve görüşmenizden sonra bağlamaya karar verirseniz telefonu kapatmanız yeterlidir. Telefonu kapattıktan sonra çağrınız otomatik bir şekilde aradığınız dahili telefona bağlanacak ve görüşmeyi gerçekleştirecektir. Herhangi bir tuşa basmanıza gerek yoktur. Eğer kullandığınız telefon Masaüstü değil telsiz telefon ise Telsiz Telefonlarda Aktarma Nasıl Yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Örnek Aktarma

Örneğin İkitelli Karel Santral Servisi ofisimizde çalan telefonu Bakırköy Karel Santral Servisi bayimize aktarmak istiyoruz. Yapmamız gereken çalan hattı # tuşuna basarak bekletmek ve Bakırköy Ofisimizin dahili numarasını tuşlayıp kapatmak olacaktır.

Aktarmak İstemezsek Ne Yapılmalı?

Telefonunuzu aktarmaktan vazgeçtiniz ve görüşmeyi sonlandırmadan tekrar arayan kişiye dönmek istiyorsunuz. Bunun için tekrar # tuşuna veya (Flash) tuşuna veya mevcut ise HOLD tuşuna basarak arayan kişiye geri dönebilirsiniz.

Masaüstü Telefonlarda Kare Tuşu

Masaüstü telefonlarda kare tuşu

Telefon Aktarma Yapamıyorum Sebebi Nedir?

  • Aktarma Yetkisi
  • Telefon Arızası
  • Anakart Arızası
  • Karel santralınızda aktarma veya iç hat yönlendirme yapamıyorsanız öncelikle masaüstü telefonunuzda arıza varmı kontrol edin. Eğer başka bir telefon taktığınızda dahi aktarma yapamıyorsanız, aktarma yetkiniz varmı kontrol edin. Şayet aktarma yetkiniz yoksa sistem yöneticiniz ile görüşün ve yardım alın. Tüm yetkiler verildiği halde aktarma yapamıyorsanız Karel santral ürününüzün anakartında arıza olabilir. Böyle bir arıza yaşıyorsanız Karel Santral servis ekibimiz ile iletişime geçerek servis talebinde bulunabilirsiniz.