Telsiz Telefon Aktarma Nasıl Yapılır?

(Lütfen okuyunuz! Çağrı merkezimiz, burada yazılı olan bilgiler dışında telefonda DESTEK SAĞLAMAZ! Telefon numaralarımız sadece servis kayıt işlemi içindir. Dilerseniz ücretli servis çağırabilirsiniz.)

Telsiz telefonlarda aktarma işlemi masaüstü telefonlara göre daha farklıdır. İşyeri içerisinde sabit durmayan personeller için kolaylık sağlayan Panasonic ve Gigaset telsiz telefonlar masaüstü telefonlar gibi aktarma işlemlerini yapabilirler fakat belirli ayarlar gerekebilir. Telsiz telefon aktarma, telsiz iç hat yönlendirme, telsiz yönlendirme işlemi tüm santral modellerinde çalışır.

Telsiz Telefon Hangi Tuşla Nasıl Aktarılır veya Yönlendirilir?

Telsiz telefon ile çağrıyı cevapladıktan sonra R tuşuna veya 0(R) tuşuna basılı tutmanız gerekir. Dahili numarayı tuşlayın ve karşı taraf telefonu cevapladıktan sonra (no) tuşuna bastıktan sonra aktarma işlemi başarı ile tamamlanacaktır.. Karşı taraf telefonu cevapladıktan ve görüşmenizden sonra bağlamaya karar verirseniz telefonu kapatmanız yeterlidir. Görüşmeyi bitirdiğinizde telefon otomatik olarak aktarılacaktır ekstra bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Eğer kullandığınız telefon Telsiz değilde Masaüstü sabit telefon ise Karel Telefonlarda Aktarma Nasıl Yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken husus Panasonic veya Gigaset telsiz telefonda R tuşu yok ise Sıfır(0) tuşunun üstünde bir boşluk işareti göreceksiniz. R tuşu yoksa bu tuşa basılı tutarak aktarma işlemini başlatmalısınız. Bekletme müziğini duyana kadar tuşa basılı tutmalısınız.

Panasonic veya Gigaset Telsiz Telefonda Aktarmayı Geri Almak

Telsiz telefonlarda aktarmanızı geri almak veya iptal etmek isterseniz R tuşuna veya (0) tuşuna basarak arayan kişiye geri dönebilirsiniz.

Panasonic veya Gigaset Telsiz Telefonlarda Bekletme Tuşu Hangisidir?

Telsiz telefonlarda aktarma tuşu

Telsiz Telefonda Aktarma Olmamasının Sebebi Nedir?

 • Flash süresinin ayarlanması
 • Telefon Uyumsuzluğu
 • Telsiz Tuşunun Arızası
 • Panasonic veya Gigaset Telsiz telefonunuz ile aktarma yapamıyorsanız sebeplerden birisi (0) tuşunun flash süresi ayarlı değildir. Flash süresini ayarlardan yükseltirseniz aktarma işlemini yapabilirsiniz ayar yapamıyorsanız servis firmanızdan yardım alın. Bazı telsiz telefonlar santral ile uyumlu olmadığından aktarma yapamazsınız. Uyumlu telefonlardan almaya özen gösterin. Karel Servis Satış ile iletişime geçerek en uygun telsizlerden satın alabilirsiniz.

  Aktarma Uyumlu Telsiz Modelleri

  Değerli müşterilerimiz Karel santral ürünlerinizde aktarma sorunu yaşamamak için şu modelleri tercih edebilirsiniz.

 • Siemens Gigaset
 • Panasonic
 • Philips